آنچه باید درباره چاکراهای بدن خود بدانید

Share This Post

مقدمه

چاکراها یا مراکز انرژی بدن در وجود هر انسانی قرار دارند. وجود انرژی برای هر سیستمی در جهان لازم و تعیین‌کننده حیات آن سیستم است. اگر آشنایی کوتاهی با علم فیزیک داشته باشید، احتمالاً می‌دانید که هر سیستمی برای وارد کردن و البته ذخیره انرژی نیازمند جایگاهی می‌باشد. جایگاه‌های ورود و ذخیره انرژی در وجود ما همان چاکرها هستند. به دلیل اهمیت وجود انرژی در بدن و همچنین اهمیت وجود این چاکراها در بدن ما در این مقاله قصد داریم تا در مورد آن‌ها با جزئیات بیشتری صحبت کنیم.

 

اهمیت وجود انرژی در بدن انسان

قبل ‌از آن‌ که در مورد اهمیت وجود انرژی در بدن صحبت کنیم شاید بد نباشد تا این سوال را مطرح کنیم که مهم‌ترین عملکردی که شما در طی روز و یا در طی زندگی خود انجام می‌دهید چیست؟

احتمالاً موارد مختلفی را نام خواهید برد مثل صحبت کردن، ارتباط با دیگران و انجام کارهای روزمره. نقطه مشترک همه این اعمال حرکت است. زمانی‌که شما صحبت می‌کنید درحقیقت دارید یک عمل حرکتی را انجام می‌دهید و یا زمانی‌که شما هر عمل فیزیکی مثل راه رفتن را انجام می‌دهید، در حقیقت در حال انجام حرکت هستید. بر طبق علم فیزیک هر جسمی که در جهان در حال ‌حرکت است دارای انرژی است. درحقیقت میزان انرژی موجود در یک جسم تعیین‌کننده میزان حرکت آن می‌باشد. وجود انرژی و اهمیت آن در انسان تا جایی است که بسیاری از روان‌شناسان و روان ‌پزشکان اعتقاد دارند که وجود هر نوع بیماری چه بیماری‌های جسمی و چه بیماری‌های روحی ریشه در عدم تعادل انرژی در بدن دارد.

 

چاکراهای انرژی بدن

همان‌طور که در مطالب قبل هم به آن اشاره شد، مسیر انتقال انرژی به بدن انسان چاکراهای انرژی هستند. در بدن ما انسان‌ها هم چاکراهای فرعی ورود انرژی قرار دارند و هم چاکرا‌های اصلی ورود انرژی قرار دارند. جالب است که بدانید در بدن ما هفت چاکرا اصلی ورود انرژی قرار دارد، که هر کدام مسئول کنترل ارگان‌های خاصی در بدن ما هستند. برای‌اینکه آشنایی بیشتری با انواع چاکراه ها داشته‌باشید در این مقاله سعی خواهیم داشت، تا توضیحات کوتاهی در مورد این هفت چاکرای اصلی بدن داشته‌باشیم.

 

چاکرا تکیه‌گاه

این چاکرا در قسمت ستون فقرات هر انسانی قرار گرفته‌است. به عقیده روان‌شناسان طیف جذب انرژی این چاکرا طیف قرمز بوده و وجود آن در بدن نشانه قدرت و نیروی جسمانی است. درصورتی‌که این چاکرا در بدن شما به‌درستی کار کند، شما از لحاظ قدرت حرکتی دارای نیروی جسمانی کافی خواهید بود.

 

چاکرا خاجی

این چاکرا در قسمت پایین شکم قرار گرفته و وجود آن نشانه قدرت ارتباطی در بدن می‌باشد. در صورتی ‌که این چاکرا به‌درستی کار کند، افراد قدرت ارتباطی بسیار سالم و درستی خواهند داشت به‌ گونه‌ای که می‌توانند به‌درستی خشم خود را مدیریت کرده و بتوانند خود را در موقعیت‌های مختلف به‌درستی کنترل کنند.

 

چاکرا خورشیدی

نام دیگر این چاکرا، چاکرای شبکه خورشیدی می‌باشد. وجود آن در بدن نشانه وجود عقل و هوش است. این چاکرا بالاتر از ناف قرار گرفته و عملکرد درست آن تاثیر مستقیمی بر سلامت طحال و کیسه صفرا دارد. به‌ طوری ‌که وجود بیماری‌هایی چون قند خون و یبوست نشانه‌ی عملکرد نادرستی این چاکرا در بدن می‌باشد.

 

چاکرا قلب

جایگاه قرارگیری این چاکرا بالاتر از قسمت قلب و در میان قسمت تنفسی بدن قرار گرفته‌است. این چاکرا مسئول سلامت قلب غدد بازوها و سیستم فشار خون می‌باشد.

 

چاکرا گلو

این چاکرا همان‌طور که از نام آن پیداست در قسمت گلو قرار گرفته ‌است. عملکرد نادرست این چاکرا سبب می‌شود تا افراد دارای بیماری‌هایی چون گرفتگی و ناراحتی در قسمت گلو و ناراحتی‌های عصبی باشند.

 

چاکرا پیشانی

این چاکرا نیز در قسمت پیشانی قرار گرفته و تنظیم‌کننده آرامش و تعادل در بدن می‌باشد. درصورتی‌که این چاکرا به‌درستی عمل نکند، افراد معمولاً درگیر بیماری‌های ذهنی و روانی خواهند بود.

 

چاکرا جمجمه

این چاکرا نیز در قسمت جمجمه قرار گرفته و مهم‌ترین عملکرد آن تنظیم خواب و بیداری در افراد می‌باشد. عملکرد درستی این چاکرا سبب می‌شود تا افراد دارای خواب منظم و عمیق بوده که همین موضوع تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر کیفیت زندگی آن‌ها خواهد داشت.

 

چه‌طور از سلامت چاکرا های بدن خود مطمئن باشیم ؟

همان‌طور که در مطالب قبل هم در مورد آن صحبت کردیم سلامت چاکرا ها در بدن تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر سلامت جسم و روح افراد خواهد داشت. اما سوال اصلی اینجاست که شما چه اطلاعاتی در مورد چاکراهای موجود در بدن خود و میزان سلامت آن‌ها دارید؟

شاید پاسخ بسیاری از افراد این باشد که تا قبل‌ از این مقاله از وجود چاکرا در بدن حتی اطلاع نیز نداشته‌اند. جالب است که بدانید بسیاری از روان‌ شناسان و روان‌کاوان از طریق تنظیم این چاکرا ها در بدن بسیاری از بیماری‌ها را در افراد درمان می‌کنند. بنابراین درصورتی‌که اطلاعات کافی در زمینه چاکرا های موجود در بدن خود و میزان سلامت آن‌ها ندارید، توصیه ما این است که آموزش‌های لازم را در این زمینه دریافت کنید.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch