با استفاده از تکنیک ذهن خوش اندام به اندام ایده آل برس

Share This Post

مقدمه

داشتن اندامی ایده‌آل یکی از اهدافی است که بسیاری از افراد و به ‌ویژه خانم‌ها معمولاً درگیر آن هستند. البته خواسته یا ناخواسته داشتن هر چیز پرفکتی در زندگی برای همه ما دارای جذابیت خاصی است. اما یکی از چالش‌هایی که معمولاً بیشتر افراد با آن روبرو هستند طریقه رسیدن به این هدف می‌باشد. این‌که چه مسیری را برای رسیدن به این هدف انتخاب کنیم بسیار مهم و اثرگذار است چراکه بسیاری از افراد با انتخاب راهکارهای نادرست علاوه ‌بر این ‌که سبب آسیب به اندام و جسم خود می‌شوند؟ همچنین درنهایت نمی‌توانند به هدف خود که همان داشتن اندامی ایده‌آل است برسند. در این مقاله قصد داریم تا شما را با یکی از تکنیک‌های مؤثر در این زمینه به اسم تکنیک ذهن خوش‌اندام آشنا کنیم.

 

چرا اندام ایده آل؟

همان‌طور که گفتیم داشتن هرچیز پرفکتی و مناسبی برای همه افراد و البته به‌ویژه خانم‌ها جذاب می‌باشد. اما توجه به این نکته ضروری است که اندام ایده‌آل تنها به تنها به‌معنای داشتن یک اندامی نیست که در ظاهر زیبا و پرفکت باشد. در حقیقت داشتن اندامی ایده‌آل اندامی است که علاوه‌ بر داشتن ظاهر مناسب سبب ایجاد سلامتی جسمانی نیز در افراد شود. بنابراین یکی از مهم‌ترین اهداف تکنیک ذهن خوش‌اندام ایجاد جسمی سالم در افراد می‌باشد. ما در تکنیک ذهن خوش‌اندام به‌هیچ‌ وجه ممکن به‌دنبال این نیستیم که با استفاده از هر راهکار و یا هر راه ‌حلی افراد را به سمت کاهش وزن ببریم، بلکه در این تکنیک با تصحیح عادات رفتاری غلط افراد در کنار کاهش وزن دارای جسمی سالم نیز خواهند بود.

 

تکنیک ذهن خوش‌اندام چیست؟

این تکنیک یکی از تکنیک‌های بسیار مؤثر روان‌شناسی می‌باشد که در آن شما با اصلاح ذهنیت خود که درنهایت سبب اصلاح عادات رفتاری در شما می‌شود، می‌توانید به اندام ایده‌آل‌تان برسید. اگر می‌خواهیم به شما در مورد تاثیرگذاری تکنیک بگوییم، شاید در ابتدا بد نباشد تا این سوال را مطرح کنیم که

چه چیزی در عادات رفتاری شما باعث شده که شما به سمت اضافه‌وزن بروید؟

احتمالاً بسیاری از شما پاسخ خواهید داد که پرخوری و یا عاداتی چون خوردن کربوهیدرات یا چربی اضافه باعث این معضل در شما شده‌است. اما واقعیت این است که داشتن مجموعه‌ای از عادات رفتاری غلط در شما سبب بروز معضل چاقی شده‌است. بسیاری از عادات رفتاری ممکن است در زندگی شما وجود داشته باشد که شما توجهی به آن نداشته باشید اما وجود همین عادات رفتاری سبب می‌شود تا شما کالری اضافه‌تری دریافت کنید که نتیجه آن بروز چاقی در شما است.

در تکنیک ذهن خوش‌اندام شما در ابتدا با مجموعه‌ای از عادات رفتاری غلط آشنا خواهید شد و در ادامه تک‌ تک این عادات رفتاری را در اعمال روزانه خود جست‌وجو خواهید کرد. سپس با پیدا کردن یک‌یک این عادات رفتاری سعی خواهید داشت که با تغییر آن‌ها به سمت کاهش وزن و داشتن اندام ایده‌آل بروید.

 

چگونه تکنیک ذهن خوش‌اندام را در زندگی خود استفاده کنیم؟

هر تکنیکی در ابتدا نیازمند آموزش می‌باشد یعنی در ابتدا شما می‌بایست مفاهیم مربوط به این تکنیک را یاد بگیرید که در ادامه بتوانید آن را در زندگی خود استفاده کنید. توجه به این نکته ضروری است که فرا گرفتن آموزش‌های مناسب و صحیح در زمینه تکنیک‌های روان‌شناسی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. چراکه این تکنیک‌ها علاوه‌بر این‌ که تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر روان شما دارند، همچنین می‌توانند اثر گذار بر سلامت جسمی شما هم باشند.

همان‌طور که رفتن به باشگاه و انجام تمرینات ورزشی زمانی برای شما مفید خواهد بود که آن را تحت آموزش‌های یک مربی انجام دهید، استفاده از تکنیک‌های این ‌چنینی نیز زمانی اثرگذار خواهد بود که آن را تحت آموزش یک روان‌شناس و یک مربی روان‌شناسی انجام دهید.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch