بررسی بُعد روانی ابر انسان

Share This Post

مقدمه

یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این فکر کنید که ابرانسان بودن به ‌معنای داشتن خصوصیات خارق‌العاده است. این در حالی است که ابرانسان در حقیقت فردی است که از جنبه‌های مختلف روانی، فکری و روابط سالم باشد. در این مقاله قصد داریم تا با شما در مورد ابعاد روانی ابرانسان صحبت کنیم در حقیقت می‌خواهیم به شما بگوییم یک ابر انسان از لحاظ روانی باید چه خصوصیاتی را می بایست داشته باشد.

 

داشتن بالانس محبت

بالانس بودن یا به‌عبارتی ‌دیگر داشتن توازن در دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. اگر به اطراف خود نگاه کنید همه موجودات و اجسام در جهان تا زمانی دارای بقا هستند که دارایی بالانس انرژی باشند. در حقیقت به همان اندازه که انرژی از بدن آن‌ها خارج می‌شود انرژی نیز وارد بدن آن‌ها شود. عدم تعادل یا به‌ عبارتی عدم توازن در هر بعدی می‌تواند بسیار خطرآفرین باشد. یکی از مهم‌ترین خصوصیات بعد روانی یک ابرانسان بالانس بودن محبت در آن می‌باشد. در حقیقت یک فرد زمانی از لحاظ روانی سالم خواهد بود، که به همان اندازه که دریافت ‌کننده محبت است بتواند به دیگران نیز محبت بورزد. قطعا اگر نگاه مختصری به آدم‌های اطراف خود داشته باشید در بسیاری از موارد مشاهده خواهید کرد که افراد در یک سر این اهرم قرار دارند. یا آدم‌هایی هستند که متوقع هستند یعنی بسیار دوست دارند که دیگران به آن‌ها پیوسته محبت بورزند و یا آدم‌هایی هستند که به‌اصطلاح مهرطلب گفته می‌شود یعنی آدم‌هایی که بی‌وقفه دوست دارند به دیگران محبت کنند. توجه داشته باشید که زمانی می‌توانید به بعد روانی یک ابرانسان برسید که بتوانید این بالانس را در دریافت و خروج محبت در خود ایجاد کنید.

 

داشتن قدرت حل مسائل

فردی که دارای روانی سالم باشد، می‌تواند در برخورد با چالش‌ها و مسائل زندگی، با رویه منطقی با آن‌ها برخورد کند. البته این به این معنا نیست که برخورد احساسی می‌تواند اشتباه باشد. اما توجه به این نکته ضروری است که زمانی‌که یک موضوع و یا موردی در زندگی ما تبدیل به مسئله می‌شود، می‌بایست از بعد حساب کتاب و منطقی به آن نگاه کرد. و از برخورد احساسی با آن دوری کرد. علت اصلی این‌ موضوع این است که برخوردهای احساسی با مسائل معمولاً همراه با ایجاد هیجانات موقتی هستند و هیچ‌گاه هیجانات موقتی نمی‌تواند مسائل و چالش‌های موجود در زندگی را حل کنند.

 

داشتن قدرت بخشندگی

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین خصوصیات افرادی که دارای روان سالم هستند، این است که قدرت بسیار بالایی در رها کردن و بخشیدن انسان‌های اطراف خود دارند. دیدن بدی و یا دشمنی از اطرافیان می‌تواند برای همه انسان‌ها ناراحت‌کننده باشد. اما مهم‌ترین نکته در مورد آن نحوه برخورد با این نوع رفتارها است. طبق تحقیقات یکی از دانشگاه‌های معتبر آمریکا افراد افراد کینه‌ورز پنجاه درصد بیشتر از انسان‌های دیگر مستعد ابتلا به بیماری‌هایی چون بیماری سرطان هستند. شاید این مطلب برای بسیاری از شما عجیب باشد. اما جالب است که بدانید کینه‌ورزی سبب ایجاد انرژی منفی در افراد شده که همین انرژی منفی به‌ مرور سبب ضعف جسمانی و ایجاد بیماری در انسان خواهد شد.

 

داشتن مدیریت استرس

قطعا همه ما زمانی ‌که در چالش‌ها و یا موقعیت‌های خاصی از زندگی قرار می‌گیریم، دچار استرس می‌شویم. از نظر روان‌شناسی استرس نمودی از عدم تعادل انرژی در بدن است. چرا که ما در موقعیت‌هایی که استرس داریم درحقیقت دارای افکاری هستیم که این افکار سبب هدر رفت انرژی از بدن ما می‌شوند. و همین کاهش انرژی سبب ایجاد استرس و اضطراب در افراد می‌شود. بنابراین یکی از خصوصیات روانی ابرانسان ها مدیریت کردن استرس در زندگی می‌باشد. انسان‌ها از راهکارهای مدیریت بحران برای مدیریت استرس استفاده کرده و سعی می‌کنند،تا زمانی‌که در موقعیت‌های استرس‌زا قرار بگیرند، کمترین افکار منفی را داشته باشند.

 

چطور می‌توانم در مسیر رسیدن به بعد روانی ابرانسان قرار بگیرم؟

در یک کلام می‌توان گفت داشتن اطلاعات در این زمینه تا حد قابل ‌ملاحظه‌ای می‌تواند، یک انسان را در مسیر رسیدن به بعد روانی یک ابرانسان قرار دهد. بنابراین می‌توان در یک کلام گفت همه ما برای رسیدن به این هدف نیازمند آموزش هستیم.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch