درمانگر درون ، تکنیکی موثر برای درمان اختلالات عمیق روحی

Share This Post

مقدمه

برخی از اختلالات هستند که دارای ریشه ‌های روانی بسیار عمیقی در زندگی ما هستند، که این‌موضوع سبب شده تا تأثیرات بسیار ناخوشایندی بر افکار و احساسات ما داشته باشند. ریشه بسیاری از این اختلالات در گذشته و خاطرات ما می‌باشد. در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم تکنیک درمانگر درون و یا خود هیپنوتیزم چگونه می‌تواند این اختلالات را در شما درمان کند.

 

خودهیپنوتیزم یا درمانگر درون چیست؟

خودهیپنوتیزم یا همان درمانگر درون یک نوع تکنیک روان‌شناسی می‌باشد که به افراد کمک می‌کند تا به گذشته خود رفته و ریشه اختلالات حال حاضر خود را پیدا کنند. این تکنیک هم می‌تواند توسط خود فرد انجام شود و یا توسط درمانگر و یا روانکاو انجام شود. به هر شکل به هر نوعی که این تکنیک مورد استفاده قرار بگیرد، فردی که دچار اختلال روانی و یا روحی می‌باشد با رفتن به گذشته خود، خاطرات و یا اتفاقات تلخی که سبب ایجاد این اختلالات در فرد شده‌است را مجدداً تجربه می‌کند. اما این تجربه به همان شکلی که در قبل اتفاق افتاده‌ است، نیست. در این تکنیک خود فرد و یا فرد روانکاو سعی می‌کند، تا اتفاق تلخ را به گونه‌ای رقم بزند که فرد، در ضمیر ناخودآگاه خود راهکاری برای خلاصی از خاطره‌ی تلخ اتفاق پیدا کند.

 

تکنیک درمانگر درون و یا خودهیپنوتیزم برای چه اختلالاتی کاربرد دارد؟

این تکنیک یکی از تکنیک‌های بسیار مؤثر و قدرتمند در درمان اختلالاتی است که از نظر روانی بر روی فرد تأثیرات ناخوشایندی گذاشته ‌است. برای مثال برخی از افراد با توجه به اتفاقات تلخی که در گذشته داشته‌اند، دچار یک نوع افسردگی عمیق در زندگی خود هستند. دراین‌ صورت این افراد با بازبینی مجدد اتفاقات تلخ گذشته و ارائه راهکار برای عبور از آن‌ها می‌توانند این افسردگی عمیق را در حال حاضر خود درمان کنند. همچنین برخی افراد با توجه به اتفاقات تلخ گذشته دچار نوعی اضطراب و استرس‌های پیوسته هستند که این استرس‌ ها تأثیرات بسیار ناخوشایندی بر روی افکار و عملکرد روزانه آن‌ها دارد. تکنیک خودهیپنوتیزم به این افراد نیز کمک خواهد کرد که با کنار گذاشتن اتفاقات ناخوشایند گذشته بتوانند استرس‌ها و اضطراب‌های روزانه خود را کاهش دهند. سادیسم و یا خودآزاری نیز از دیگر اختلالاتی است که معمولاً ریشه در اتفاقات ناخوشایند گذشته دارد. بسیاری از افراد با توجه به گذشته‌ی تلخی که تجربه کرده‌اند تمایل دارند که با آزار خود و یا آزار دیگران اتفاقات تلخ گذشته را به گونه‌ای جبران کنند. تکنیک خودهیپنوتیزم نیز به این افراد کمک خواهد کرد که با فراموش کردن این اتفاقات بتوانند تا حدودی این خصوصیت را در وجود خود کاهش دهند.

 

چگونه می‌توانیم از تکنیک خود هیپنوتیزم و یا درمانگر درون برای درمان اختلالات خود استفاده کنیم؟

همان‌طور که به آن اشاره شد این تکنیک به‌عنوان یک تکنیک درمانی مؤثر برای درمان بسیاری از اختلالات ریشه‌ای در افراد می‌باشد. اما توجه به این نکته ضروری است که فراگیری درست و اصولی این تکنیک بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد. با توجه به این‌که در این تکنیک افراد به گذشته خود و همچنین به ضمیر ناخودآگاه خود می‌روند، چنانچه وصل شدن، به‌صورت اصولی و روان‌شناسانه نباشد، می‌تواند تأثیرات ناخوشایندتری را بر روان افراد بگذارد. توصیه روان‌شناسان این است که درصورتی‌که قصد دارید تا این تکنیک را خود استفاده کنید، در ابتدا آموزش‌های لازم در زمینه انجام آن را دریافت کنید. چرا که دریافت مفاهیم این تکنیک و همچنین آموزش‌های لازم در زمینه انجام آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch