ذهن خوش اندام : فرایندهای متابولیسمی

Share This Post

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا درمورد فرآیندهای متابولیسمی مرتبط با ذهن خوش‌اندام صحبت کنیم. اگر جزو افرادی هستید که به‌تازگی اصطلاح ذهن خوش‌اندام را شنیده‌اید در توضیح کوتاهی می‌توانیم چنین این اصطلاح را توصیف کنیم: ذهن خوش‌اندام مجموعه رفتارها و یا تکنیک‌هایی است که سبب ایجاد قدرت ذهنی در افراد می‌شود که نتیجه آن داشتن اندامی ایده‌آل و سلامتی است. با توجه به این ‌که این تکنیک یک تکنیک ذهنی به حساب می‌آید، فرایندهای متفاوتی از جمله فرایندهای ذهنی و فرآیندهای متابولیسمی در ایجاد آن مؤثر هستند.

 

توضیحاتی پیرامون فرآیندهای متابولیسمی

هر مجموعه‌ای در دنیا از یکسری فرآیندها برای مصرف و تولید استفاده می‌کند. انجام درست این فرایندها و وجود نظم و ترتیب در انجام آن‌ها تاثیر قابل‌ ملاحظه‌ای بر موفقیت آن مجموعه دارد. بدن نیز به‌عنوان یک مجموعه در جهان از این ‌موضوع مستثنی نیست. به مجموعه واکنش‌هایی در بدن که سبب مصرف و تولید مواد غذایی می‌شود فرآیندهای متابولیسمی می‌گویند. انجام درست فرآیندهای متابولیسمی در بدن و وجود نظم و ترتیب در انجام آن ها تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای در سلامت بدن دارد.

 

فرآیندهای متابولیسمی مؤثر در ایجاد ذهن خوش‌اندام

در مقالات قبل در مورد تأثیرگذاری متقابل جسم بر روح و روح بر جسم صحبت کردیم. واقعیت این است که همان‌طور که روح و روان تأثیرگذاری مستقیمی بر جسم انسان دارد متقابلاً نیز جسم و سلامتی جسم انسان تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر روح او دارد. با توجه به این ‌که تکنیک ذهن خوش‌اندام یکی از تکنیک‌های روانی و ذهنی در افراد می‌باشد درنتیجه تأثیرپذیری آن از جسم ناگزیر می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوییم تا از چه فرآیندهای متابولیسمی استفاده کنید که بتوانید قدرت ذهنی خود را به‌طرف ایجاد ذهن خوش‌اندام هدایت کنید.

 

فرآیندهای متابولیسمی ذهن خوش‌اندام: افزایش سوخت‌وساز

فرآیندهای متابولیسمی مصرفی و یا همان سوخت‌وساز در بدن ما از اهمیت قابل‌ملاحظه‌ای برخوردار است. با وجود این فرآیندها ما می‌توانیم انرژی مورد نیاز برای انجام کارهای روزانه را بدست آوریم. چنانچه این فرایندها در بدن ما دچار اختلال باشد و یا با سرعت مناسبی صورت نگیرد سبب کاهش انرژی و درنتیجه افزایش وزن در افراد می‌شود. درنتیجه یکی از فرآیندهای متابولیسمی که در ایجاد ذهن خوش‌اندام و درنهایت ایجاد اندام ایده‌آل در افراد مؤثر است، انجام درست و به‌جای فرآیندهای سوخت‌وساز در بدن می‌باشد.

 

فرآیندهای متابولیسمی ذهن خوش‌اندام: افزایش تولید بافت ماهیچه‌ای در بدن

بافت ماهیچه یکی از بافت‌های بسیار مؤثر می‌باشد که تاثیر قابل‌ ملاحظه‌ای بر افزایش تولید انرژی و قدرت حرکتی در افراد دارد. افرادی که به دلایل مختلف دارای حجم کمتری بافت ماهیچه‌ای هستند، معمولاً از وجود بی‌حسی درآمده‌اند و کاهش قدرت انجام کارهای روزمره شکایت دارند. شاید به این‌ موضوع توجه کرده‌اید که معمولاً افراد ورزشگاه به طرق مختلف به‌دنبال افزایش بافت عضلانی در بدن خود هستند. بنابراین یکی از راهکارهایی که می‌تواند سبب تسهیل رسیدن افراد به قدرت ذهنی ذهن خوش‌اندام شود استفاده از راهکارهایی است که سبب افزایش بافت ماهیچه‌ای در بدن می‌شود. در مقالات آینده با جزئیات بسیار بیشتری در مورد این راهکار صحبت خواهیم کرد.

 

فرآیندهای متابولیسمی ذهن خوش‌اندام: کاهش مصرف مواد کربوهیدراتی و یا شیرین

مواد کربوهیدراتی و یا شیرین در کنار مضراتی که برای بدن ایجاد می‌کنند سبب افزایش فرآیندهای متابولیسمی می‌شوند که سبب افزایش ذخیره‌سازی چربی در بدن می‌شود. بنابراین کاهش ورود این مواد به بدن سبب کاهش افزایش وزن و تولید چربی در بدن خواهد شد. یکی از اهداف مهم ذهن خوش‌اندام ایجاد سلامتی و کاهش وزن در افراد می‌باشد با توجه به این‌موضوع کاهش مواد قندی و یا کربوهیدراتی علاوه‌براین که سبب ایجاد سلامتی در بدن می‌شود. همچنین با توجه به این‌که روند رسیدن افراد به اندام ایده‌آل را تسریع می‌کند قدرت ذهن قدرت ذهنی ذهن خوش‌اندام را نیز در افراد تقویت می‌کند.

 

فرآیندهای متابولیسمی ذهن خوش‌اندام: تامین مواد مغذی بدن

بدن ما به‌عنوان یک مجموعه نیازمندی‌های متعددی دارد. یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌های بدن ما تامین مواد مورد نیاز در آن می‌باشد. زمانی‌که بدن مواد مورد نیاز خود را برای انجام فرآیندهای متابولیسمی تامین کند، انجام این فرآیندها در آن به‌درستی صورت می‌گیرد که این به‌معنای ایجاد اندام ایده‌آل در افراد می‌باشد. واقعیت این است که زمانی‌که شما به سمت هدفی حرکت می‌کنید زمانی‌که متوجه می‌شوید که در مسیر درست رسیدن به آن هدف قرار گرفته‌اید انگیزه بسیار بیشتری برای رسیدن به آن دارید. بنابراین زمانی‌که بدن شما همراهی بیشتری برای رسیدن به اندام ایده‌آل داشته باشد ایجاد تفکر ذهن خوش‌اندام نیز با سرعت بیشتری می‌تواند سبب رسیدن به این هدف شود.

 

آنچه در ادامه خواهید خواند …

در این مقاله سعی داشتیم تا به معرفی فرایندها متابولیسمی تاثیر گذار بر تفکر ذهن خوش‌اندام صحبت کنیم. هدف ما در این مقاله تنها این بود که به شما بگوییم تکنیک ذهن خوش‌اندام تنها یک فرایند ذهنی نیست بلکه همراهی آن با با دیگر فرایندها می‌تواند تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر رسیدن به اندام ایده‌آل داشته باشد. با توجه به اهمیت این موارد و تاثیرگذاری آن بر سلامت افراد در مقالات بعدی با جزئیات بیشتری در مورد این فرایندها و اثرگذاری آن‌ها بر ذهن خوش‌اندام صحبت خواهیم کرد.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch