ذهن خوش اندام : واقعیت یا دروغ؟

Share This Post

مقدمه

استفاده از قدرت ذهن یکی از قابلیت‌هایی بوده که از دیرباز مورد توجه بوده‌است. بسیاری از محققان و روان‌شناسان بر این باورند که استفاده از تکنیک‌های قدرت ذهنی تا حد بسیار زیادی اثرگذار بر ایجاد موفقیت در زندگی است. تکنیک ذهن خوش‌اندام یکی از قابلیت‌های ذهنی می‌باشد که اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته‌است. در این مقاله قصد داریم تا این تکنیک قدرتمند ذهنی را به چالش بکشیم. و به سوالات مختلفی در این زمینه چون آیا تکنیک ذهن خوش‌اندام واقعیت دارد؟ آیا واقعاً تکنیک ذهن خوش‌اندام می‌تواند برای ایجاد سلامتی در افراد کاربردی داشته باشد؟ آیا اگر از تکنیک ذهن خوش‌اندام استفاده کنیم می‌توانیم تأثیرات آن را در زندگی خود ببینیم؟

برای‌اینکه پاسخ این سوالات را دریابید ما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه باشید

 

مفهوم ذهن خوش‌اندام

برای این‌که پاسخ‌های مفیدی به سوالات قبل داده باشیم شاید در ابتدا بد نباشد تا مقداری در مورد مفهوم این تکنیک صحبت کنیم. احتمالاً بارهای اولی که این تکنیک یا این واژه را می‌شنوید در ابتدا به این فکر کنید که خوش‌اندام شدن به چه معنی است؟ به‌طورکلی خوش‌اندام شدن به‌معنای داشتن جسمی سالم با ظاهری متناسب می‌باشد. علت این‌که این تعریف را در مورد خوش‌اندام شدن داریم این است که در بسیاری از موارد افراد فکر می‌کنند که داشتن ظاهری مناسب حتی اگر جسمی سالم نداشته باشد، می‌تواند کافی باشد. بنابراین به‌همین دلیل است که از راهکارهای بسیار نامناسبی معمولاً برای رسیدن به ظاهری مناسب استفاده می‌کنند. اما در تکنیک خوش‌اندام ما با آموزش رفتارهای مناسب به افراد تلاش می‌کنیم تا افراد در کنار این‌که دارای اندام متناسبی از نظر ظاهر هستند همچنین سلامتی جسمانی خود را نیز حفظ کنند.

 

آیا تکنیک ذهن خوش‌اندام واقعیت دارد؟

دیدن و مشاهده هرچیزی برای ما انسان‌ها بسیار مهم و اثرگذار است. واقعیت این است که هرچیزی را که می‌بینیم و لمس می‌کنیم برای ما بسیار باورپذیرتر از چیزی است که آن را مشاهده نمی‌کنیم. باورهای جهان امروز به شکل بسیار ویژه‌ای نسبت‌ به گذشته تغییر کرده‌است. با پیشرفت جهان امروز و پیچیده شدن روابط و افراد بیش ‌از پیش بعد متافیزیکی هر چیزی برای افراد مهم و اثرگذار می‌باشد. قدرت ذهن و استفاده از تکنیک‌های قدرت ذهنی چون تکنیک ذهن خوش‌اندام یکی از ابعاد متافیزیکی می‌باشد، که در ظاهر شاید قابل رؤیت و لمس کردن نباشد. اما یکی از تکنیک‌های بسیار مؤثر در بهبود رفتارها و افزایش کیفیت زندگی می‌باشد. زمانی‌که از این تکنیک استفاده کنید رفتارها و عادات شما به سمت گرایش پیدا خواهد کرد که در جهت ایجاد یک زندگی سالم باشد. بنابراین در جواب سوال این‌که آیا این تکنیک واقعیت دارد یا نه بهتر است این‌گونه پاسخ بدهیم که شما برای انجام تمرینات ورزشی و رسیدن به یک اندام ایده‌آل در باشگاه نیازمند تمرینات مناسبی هستید شاید این تمرینات به ظاهر برای شما قابل‌مشاهده نباشد اما زمانی‌که از این تمرینات به سطح منظم استفاده می‌کنید درنهایت به هدف خود که داشتن اندام عضلانی و متناسب هست می‌رسید. بنابراین استفاده از تکنیک خوش‌اندام نیز این‌گونه است.

 

آیا تکنیک ذهن خوش‌اندام می‌تواند برای ایجاد سلامتی کاربرد داشته باشد؟

واژه سلامتی یکی از واژه‌هایی است که دارای ابعاد چندگانه می‌باشد. برای این‌که چندگانه بودن این واژه را در همین ابتدا برای شما روشن کنم بهتر است این سوال را بپرسم که در چه صورتی حس و احساس سلامتی در زندگی دارید؟

احتمالاً چنین پاسخ خواهید داد که در صورتی حس سلامتی در زندگی خواهید داشت که از منظرهای مختلف دارای تناسب باشید برای مثال از نظر روحی احساس آرامش داشته باشید از نظر جسمانی سلامت باشید ازنظر ظاهر دارای اندام متناسبی باشید و مواردی این‌چنینی. و اما سوال دوم ما این است که در چه صورتی می‌توان یک شرائط چندبعدی مثل سلامت را مدیریت کرد؟

بسیار خوب در صورتی می‌توان شرایط چندبعدی مثل ایجاد سلامتی در افراد را مدیریت کرد و به هدف نهایی خود رساند که از یک تکنیک چندبعدی برای مدیریت کردن آن استفاده کنیم. تکنیک‌های مادی و یا غیر متافیزیکی معمولاً تکنیک‌های یک‌بعدی هستند و پاسخ‌گوی مدیریت کردن شرایط چندبعدی نیستند. این در حالی است که تکنیک‌های متافیزیکی هستند که دارای ابعاد چندگانه هستند. در این مقاله ما می‌خواهیم به شما بگوییم تکنیک ذهن خوش‌اندام با دارا بودن ابعاد چندبعدی و استفاده از تکنیک‌های چندبعدی می‌تواند به افراد این قابلیت را بدهد که به هدف نهایی خود که ایجاد سلامتی در بدن هست برسند.

 

آیا می‌توانیم تأثیرات تکنیک ذهن خوش‌اندام را در زندگی خود ببینیم؟

همان‌طور که در مطالب قبل به آن اشاره شد تکنیک ذهن خوش‌اندام به‌عنوان یک تکنیک قدرتمند ذهنی چندبعدی می‌تواند با مدیریت کردن ابعاد چندگانه در زندگی افراد را در مسیر درست رسیدن به هدف خود قرار دهد. به هر شکل از تکنیکی زمانی در زندگی هر فردی مؤثر خواهد بود که افراد به‌درستی از آن تکنیک استفاده کنند و الزامات مربوط به آن تکنیک را در زندگی خود اجرا کنند. بنابراین توجه به این نکته ضروری است که این‌که شما از یک تکنیکی را دوست دارید و یا تمایل به آن دارید به‌معنای اثرگذاری آن در زندگی شما نیست زمانی تکنیک خوش ذهن خوش‌اندام در زندگی شما اثر گذار خواهد بود که قوانین مربوط به آن را در زندگی خود اجرا کنید.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch