رابطه میان ذهن خوش اندام و اندام ایده آل

Share This Post

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا در مورد رابطه بین داشتن ذهن خوش‌اندام و رسیدن به اندام ایده‌آل صحبت کنیم. اندام ایده‌آل یکی از اهدافی است که بسیاری از افراد و به‌ ویژه خانم‌ها به‌دنبال رسیدن به آن هستند. از حق هم نگذریم داشتن اندام خوب و ایده‌آل تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر افزایش جذابیت افراد و افزایش کیفیت رابطه افراد با دیگران دارد. اما در این مقاله قصد داریم تا به شما بگوییم داشتن ذهن خوش‌اندام و یا به‌عبارتی کسب قابلیت ذهن خوش‌اندام تا چه اندازه می‌تواند شما را در رسیدن به اندام ایده‌آل کمک کند.

 

مفهوم اندام ایده‌آل

زمانی‌که از هر چیز ایده‌آلی صحبت می‌کنیم منظورمان یک هدفی است که رسیدن به آن مشکل و یا غیرممکن است برای همین در بسیاری از موارد گفته می‌شود ایده‌آل‌های افراد مختلف با یکدیگر متفاوت است بنابراین ما قوانین خاصی برای داشتن یک ایده‌آل در جامعه نداریم. اما زمانی‌که اصطلاح اندام ایده‌آل مطرح می‌شود موضوع کمی متفاوت است اندام و یا جسم از قوانین خاصی در جهان پیروی می‌کند که به کار بردن ایده‌آل و یا متفاوت بودن ایده‌آل در مورد آن اندکی با باقی موضوعات متفاوت است. اگر بخواهیم یک قانون ساده و راحت در مورد آن مطرح کنیم این است که اندام ایده‌آل و اندامی گفته می‌شود که فرد در آن حس سلامتی و شادابی دارد و ظاهر آن متناسب با فرد می‌باشد. خود بخواهیم از منظر علمی هم قضیه نگاه کنیم طبق قانون‌های متابولیسمی گفته می‌شود که اندام‌های ایده‌آل هستند که دارای بافت ماهیچه‌ای بیشتر بافت چربی کمتر و بافت کربوهیدراتی در حدی باشند که بتوانند نیازهای فرد را برطرف کنند.

به هر شکل ما این‌جا قصد نداریم تا با جزئیات وارد مباحث علمی و فرآیندهای متابولیسمی شویم تنها می‌خواهیم این را به شما بگوییم که داشتن ذهن خوش‌اندام چگونه می‌تواند خواسته یا ناخواسته شما را در مسیر درستی برای رسیدن به اندام ایده‌آل قرار دهد.

 

رابطه میان ذهن خوش‌اندام و اندام ایده‌آل: تمرین عادات رفتاری صحیح

زمانی‌که به رفتارهای افرادی که دارای اضافه‌ وزن و چاقی هستند، نگاه کنید مشاهده خواهید کرد که این افراد دارای عادات رفتاری ناهنجار و یا غیر صحیحی برای استفاده از مواد غذایی هستند. برای مثال یکی از عادات رفتاری که معمولاً در افرادی دیده می‌شود که دارای اضافه‌وزن و چاقی هستند این است که این افراد بسیار سریع غذا می‌خورند و یا به‌عبارتی یک ولع بسیار زیادی برای خوردن غذا دارند. این در حالی است که افراد لاغر معمولاً این ولع را نداشته و با طمانینه غذا می‌خورند. در تکنیک ذهن خوش‌اندام به شما آموزش داده خواهد شد که چگونه بتوانید این عادات رفتاری غلط را رفته‌رفته تصحیح کنید و جای آن را با عادات رفتاری مناسب پر کنید.

 

رابطه میان ذهن خوش‌اندام و اندام ایده‌آل: داشتن برنامه‌ریزی برای مصرف همه انواع مواد غذایی

انسان به‌عنوان یک موجود همه‌چیزخوار نیازمند دریافت همه انواع مواد غذایی می‌باشد. درست است که برخی افراد رژیم‌های غذایی تک‌بعدی مثل رژیم غذایی گیاه‌خواری را انتخاب می‌کنند اما واقعیت این است که انسان با توجه به نیازهایی که دارد نیازمند دریافت همه مواد غذایی اعم از مواد گیاهی و مواد گوشتی است. نکته اصلی برای مصرف مواد غذایی داشتن برنامه‌ریزی صحیح هفتگی و یا ماهیانه برای مصرف مواد غذایی مختلف می‌باشد. در صورتی‌که برنامه‌ریزی صحیحی برای استفاده از مواد غذایی داشته باشید می‌توانید در دوره‌های هفتگی و یا ماهیانه همه انواع مواد غذایی را مصرف کرده و نیازهای بدن خود را برطرف کنید. تکنیک ذهن خوش‌اندام به افراد کمک خواهد کرد تا با حذف برخی رفتارهای نادرست آن‌ها را در مسیر منظمی برای استفاده از مواد غذایی مورد نیاز قرار دهد. با استفاده از این تکنیک افراد کم‌کم به سمت این خواهند رفت تا مواد غذایی پرارزش را شناسایی کنند و آن‌ها را در برنامه غذایی خود قرار دهند. کم‌کم این رفتارها تبدیل به عادت شده و همین عادات غذایی منظم و صحیح سبب می‌شود تا افراد با سرعت بسیار بیشتری به هدف خود که همان داشتن اندامی ایده‌آل است برسند.

 

رابطه میان ذهن خوش‌اندام و اندام ایده‌آل: انجام فعالیت‌های بدنی و یا ورزشی منظم

یکی از عادات رفتاری که تا حد بسیار زیادی تاثیرگذار بر ایجاد اندام ایده‌آل در افراد می‌باشد انجام حرکات ورزشی است. داشتن فعالیت ورزشی منظم سبب می‌شود تا افراد مصرف مواد غذایی خود را متناسب با آن تنظیم کرده که همین مورد سبب می‌شود تا ذخیره‌سازی مواد غذایی در بدن متناسب صورت بگیرد. ذخیره‌سازی متناسب مواد غذایی در بدن سبب می‌شود تا رسیدن به اندام ایده‌آل با سرعت بسیار بالاتری صورت بگیرد. تکنیک ذهن خوش‌اندام با قرار دادن افراد در مسیر درست می‌تواند آمادگی ذهنی آن‌ها را برای قرار دادن فعالیت‌های ورزشی منظم در برنامه‌های خود افزایش دهد.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch