زندگی موفق و تجسم خلاق

Share This Post

مقدمه

در این مقاله قصد داریم تا در مورد اثرات تجسم خلاق در ایجاد یک زندگی موفق صحبت کنیم. می‌توان گفت داشتن زندگی موفق یکی از مهم‌ترین اهدافی است که خیلی از ما به‌دنبال آن هستیم . شاید به‌همین ‌علت باشد که این واژه یکی از فریبنده‌ترین واژه‌ها برای جذب افراد به سمت و سو های مختلف است. به‌طور کلی واژه زندگی موفق یکی از واژه‌هایی است که خود به‌تنهایی دارای بار معنایی بسیار زیادی می‌باشد. با توجه به این ‌موضوع می‌خواهیم این سوال را مطرح کنیم که چطور با استفاده از تجسم خلاق می‌توانیم یک زندگی موفق را برای خود ایجاد کنیم؟

درصورتی‌که به‌دنبال پاسخ این سوال هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

 

تعریف زندگی موفق

قبل‌ازآن‌که در مورد اثرگذاری تجسم خلاق در ایجاد زندگی موفق صحبت کنیم شاید بد نباشد تا یک تعریف اولیه‌ای در مورد زندگی موفق داشته‌باشیم. به عبارت ساده‌تر باید بگوییم کیفیت زندگی ‌مان باید در چه شرایطی باشد تا بتوانیم اسم آن را زندگی موفق بگذاریم؟

زندگی موفق دارای ابعاد مادی و ابعاد معنوی می‌باشد که در ادامه در مورد این ابعاد صحبت خواهیم کرد.

 

ابعاد مادی زندگی موفق

هر اندازه هم که ابعاد مادی را ناچیزتر از ابعاد معنوی بدانیم ولی به‌هر حال در دنیای امروز مادیات یکی از مهم‌ترین بعدهای تاثیرگذار بر کیفیت زندگی هستند. هیچ‌گاه نمی‌توانیم منکر این‌ موضوع باشیم که افرادی که دارای رفاه مادی هستند کیفیت زندگی بالاتری نسبت‌به افراد فقیر هستند. بله شاید گفتن این جمله درست باشد که مادیات همه ‌چیز زندگی نیست اما می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین ابعاد تاثیرگذار بر زندگی می‌باشد.

 

ابعاد معنوی زندگی موفق

داشتن روان سالم برای یک زندگی موفق بسیار ضروری و تعیین‌کننده است. همان‌طور که می‌دانید ابعاد روحی و روانی تاثیر مستقیمی بر ابعاد جسمی در افراد دارد. اگر در درستی این موضوع شک دارید می‌توانید مطالعاتی را در زمینه بیماری اسکیزوفرنی داشته باشید. افرادی که دارای بیماری اسکیزوفرنی هستند دارای شخصیت‌های مختلفی هستند. طبق تحقیقات انجام‌شده هر کدام از شخصیت‌ها تاثیرگذاری متفاوتی بر جسم افراد دارد. با توجه به این‌موضوع داشتن روان سالم می‌تواند اثرگذار بر ابعاد مادی زندگی باشد.

 

تاثیر تجسم خلاق در ایجاد زندگی موفق

شاید در ابتدا بد نباشد تا توضیح کوتاهی درمورد تجسم خلاق داشته‌باشیم. تجسم خلاق درحقیقت استفاده از راهکارهایی است که با استفاده از تفکرات سالم و مثبت بتوانیم به اهداف خود در زندگی دست پیدا کنیم. در ادامه در مورد اثرگذاری تجسم خلاق بر ابعاد معنوی و مادی در ایجاد یک زندگی موفق صحبت خواهیم کرد.

 

تاثیر تجسم خلاق بر ابعاد مادی زندگی موفق

همان‌طور که در مطالب قبل هم به آن اشاره کردیم، ابعاد مادی یکی از مهم‌ترین ابعاد زندگیم موفق را در بر می‌گیرد. افرادی که دارای تجسم خلاق هستند همواره می‌توانند از راهکارهای اقتصادی مؤثر برای موفقیت در ابعاد مالی استفاده کنند. کافی است نگاهی به زندگی افراد موفق در این زمینه داشته باشید. کاملاً متوجه خواهیم شد که افراد موفق در این زمینه دارای تفکراتی مثبت و سالم در امور مادی زندگی بوده‌اند. هیچ‌گاه فرد موفقی در این زمینه را پیدا نخواهید کرد که دارای تفکرات منفی چون بدخواهی و بدبینی باشد.

 

تاثیر تجسم خلاق بر ابعاد روانی زندگی موفق

شاید یکی از مهم‌ترین تأثیرات تجسم خلاق بر ابعاد روانی زندگی‌ام موفق می‌باشد. واقعیت این است که زمانی‌که شما دارای تفکر مثبت و سالم در زندگی هستید، این تفکر مثبت و سالم علاوه‌بر این‌که اثرگذار بر روابط شما با اطرافیان است همچنین تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر روح و روان شما خواهد داشت.

 

آیا نیازمند آموزش در این زمینه هستیم؟

شاید این‌که تجسم خلاق تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر ایجاد زندگی موفق دارد در دیدگاه‌های تئوری بسیار ساده به‌نظر برسد. واقعیت این است که پیاده‌سازی آن در زندگی همراه با چالش‌هایی است. و یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که بسیاری از افراد در این زمینه دارند این است که آموزش و اطلاعات کافی در زمینه داشتن تجسم خلاق را ندارند. در مقالات آینده در مورد تأثیرات آموزش در ایجاد تجسم خلاق و همچنین معرفی آموزش‌های مؤثر در این زمینه صحبت خواهیم کرد.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch