نگاهی به تکنیک درمانی بادی کد

Share This Post

مقدمه

یکی از تکنیک‌های روان‌شناسی که تاثیر قابل ‌ملاحظه‌ای در درمان بیماری‌های جسمی در افراد دارد، تکنیک بادی کد می‌باشد. طرف‌داران این تکنیک معتقدند که زمانی بدن دچار بیماری می‌شود که در آن تعادل انرژی وجود نداشته باشد. بنابراین اساس استفاده از این تکنیک، ریشه‌یابی علت بیماری و بازگرداندن تعادل ازدست‌رفته به بدن می‌باشد.

 

بادی کد چیست ؟

به‌طورکلی گفته می‌شود، تکنیک بادی کد یکی از تکنیک‌های مؤثر در درمان مشکلات ذهنی و روحی است. بر طبق اصول روان‌شناسی بدن از نظر تعادل دارای شش حوزه می‌باشد. این‌ موضوع به این معنی است که از دست رفتن تعادل در بدن در شش حوزه می‌تواند سبب ایجاد بیماری در بدن شود. این شش حوزه عبارت‌اند از :

 

سیستم انرژی بدن

سیستم انرژی بدن در واقع سیستمی است که در بدن سبب ورود و خروج انرژی می‌شود. از نظر این سیستم احساسات منفی درحقیقت افکاری هستند که می‌توانند سبب هدر رفت انرژی در بدن شوند. همچنین وجود احساسات منفی در واقع سبب می‌شود تا ورود انرژی به سیستم انرژی بدن دچار اختلال شود. به‌همین ‌علت است که گاهی اوقات با وجود این‌که هیچ نوع بیماری به‌ظاهر در بدن خود ندارید، اما عنوان می‌کنید که انرژی بسیار کمی برای انجام امور زندگی دارید.

 

سیستم‌ها و چرخه‌های بدن

سیستم‌ها و چرخه‌های بدن در واقع منابعی در بدن هستند که انرژی در آن‌ها ذخیره می‌شود. وجود ذخیره انرژی در بدن سبب می‌شود تا زمانی‌که افراد در موقعیت‌های چالش‌ برانگیز و یا استرس‌زا قرار دارند، بتوانند به‌درستی این موارد را مدیریت کنند. بنابراین اگر جزء افرادی هستید که در موقعیت‌های استرس‌زا قابلیت قادر به مدیریت نیستید در این سیستم دچار اختلال هستید.

 

سموم

وجود مواد زائد و شیمیایی در بدن تا حد بسیار زیادی اثرگذار بر عملکردهای متابولیسمی بدن می‌باشد. زمانی‌که این عملکردها در بدن دچار اختلال باشد، زمینه‌ساز بروز بیماری‌های مختلف در افراد خواهد بود.

 

عدم توازن قسمت‌های ساختاری بدن

حرکت کردن یکی از مهم‌ترین اعمالی است که در زندگی همه ما انسان‌ها نقش بسیار مهمی دارد. زمانی‌که قادر به حرکت نباشیم، در واقع قادر به انجام هیچ‌کار یا عملکردی در زندگی نیستیم. وجود عدم توازن یا تعادل در سیستم ساختاری بدن سبب می‌شود تا این عمل مهم در بدن به درستی صورت نگیرد که همین موضوع زمینه‌ساز بروز بیماری در بدن خواهد بود.

 

پاتوژن‌ها

پاتوژن‌ها شامل ویروس‌ها و میکروب‌ها هستند. ویروس‌ها و میکروب‌ها در زمانی‌که وارد بدن می‌شوند از سیستم انرژی بدن برای رشد خود استفاده می‌کنند همین موضوع سبب می‌شود تا تعادل انرژی در بدن دچار اختلال شده و افراد دچار بیماری شوند.

 

چگونه می‌توان از تکنیک بادی کد برای درمان بیماری استفاده کرد؟

همان‌طور که در مطالب قبل هم به آن اشاره کردیم علت‌یابی نوع بیماری تأثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر درمان بیماری‌ها دارد در بسیاری از موارد پزشکان و یا روان‌شناسان قادر به درمان بیماری‌های جسمی و یا روانی نیستند تنها به این علت که علل ریشه‌ای بروز آن بیماری را نمی‌دانند. تکنیک بادی کد به‌عنوان یک تکنیک قدرتمند روان‌شناسی کمک خواهد کرد تا افراد بتوانند علل ریشه‌ای بروز بیماری در خود را بدانند این تکنیک به‌عنوان یک تکنیک روان‌شناسی دارای مفاهیم خاص به خود می‌باشد و افراد برای استفاده از این تکنیک در ابتدا می‌بایست آموزش‌های لازم را دریافت کنند.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch