نگاهی به چهار بُعد اصلی ابر انسان

Share This Post

مقدمه

همان‌طور که یک انسان در دنیای امروز دارای ابعاد متفاوتی هست، ابرانسانی که شکل کامل شده‌ی انسان امروزی است نیز دارای ابعاد متفاوتی می‌باشد. شاید در قدم اول صحبت کردن در مورد ابرانسان تا حدودی سخت و تا حدی دور از ذهن باشد. برای همین منظور در این مقاله سعی خواهیم داشت تا در ابتدا در مورد ویژگی‌های ابرانسان صحبت کنیم و در ادامه در مورد ابعاد مختلف یک ابرانسان در دنیای امروز توضیحاتی ارائه دهیم.

 

ویژگی های ابر انسان

همان‌طور که در مقاله قبل هم در مورد آن صحبت شد، یک ابرانسان درحقیقت یک انسان کامل است که دارای خلأها و کمبودهای یک انسان واپسین و یا یک انسان اولیه نیست. منظور ما در این ‌جا از بکار بردن انسان واپسین، تنها انسان‌های اولیه نیست. انسان اولیه در حقیقت انسانی است که دارای خلأ‌هایی در زندگی خود است. بنابراین به دلیل وجود خلأها و یا کمبودها قادر به مدیریت صحیح ابعاد مختلف زندگی خود نیست. با توجه به این مطالب می‌توانیم بگوییم یک ابرانسان می‌بایست دارای ویژگی‌های زیر باشد.

 

حقیقت‌گرایی

یک ابرانسان در روابط خود با دیگران که شامل هم روابط اجتماعی و هم روابط خانوادگی است،به حقایق زندگی نگاه می‌کند. داشتن توهمات، یکی از خصوصیاتی است که معمولاً انسان‌های معمول که دارای خلأها و کمبودها در زندگی هستند دچار آن می‌شوند. چنانچه نگاهی به بسیاری از بیماری‌های روانی داشته باشید، احتمالاً مشاهده خواهید کرد که بیس اصلی بسیاری از بیماری‌های روانی را توهمات تشکیل می‌دهد. حقیقت‌گرایی و یا همان دیدن حقایق در زندگی تا حد بسیار زیادی سبب می‌شود تا بتوانیم تصمیمات درست و حساب‌شده‌ای در مورد چالش‌های مختلف در زندگی خود بگیریم.

 

مسئولیت‌پذیری

مسئولیت‌پذیری یکی از ویژگی‌هایی است که دغدغه بسیاری از انسان‌ها در دنیای امروز می‌باشد. مسئولیت‌پذیری در حوزه روابط اجتماعی و حوزه روابط خانوادگی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. معمولاً علل بسیاری از اختلافاتی که در روابط انسانی وجود دارد به این دلیل است که یکی از طرفین مسئولیت کارها و روابط خود را برعهده نمی‌گیرد.

 

تفکر سالم

شاید کم ‌و بیش از این مسئله اطلاع داشته باشید که داشتن ذهن و تفکر سالم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. هر آنچه که ما در عمل در دنیای امروز انجام می‌دهیم همان چیزی است که در فکر و ذهن خود در مورد آن برنامه‌ریزی کرده‌ایم. این مسئله غیرممکن به‌نظر می‌رسد که به این فکر کنیم که هر انسانی که دارای عملکرد ناشایستی است، دارای فکر سالمی است. آنچه که بسیار واضح می‌باشد این است که عملکرد ناشایست نتیجه وجود تفکر ناسالم است. بنابراین یکی از مهم‌ترین ویژگی یک ابرانسان داشتن فکر و ذهن سالم می‌باشد.

 

جسم سالم

یکی از مهم‌ترین مواردی که سبب می‌شود شما احساس قدرت و سلامت در ابعاد مختلف زندگی داشته باشید دارا بودن قوای جسمانی سالم است. به هر شکل زمانی ‌که توانایی انجام کارها را نداشته باشید، به‌هیچ ‌وجه ممکن نمی‌توانید ادعا بکنید که می‌توانید شیوه مدیریتی درستی برای ابعاد مختلف زندگی خود داشته باشید.

 

چهار بعد اصلی یک ابرانسان

بعد روابط اجتماعی

یک ابرانسان در بعد روابط اجتماعی و یا به‌ طور ساده‌تر در رفتار با دیگران سعی دارد که از ویژگی‌های خود که در بالا به آن‌ها اشاره شد به‌درستی استفاده کند. یک ابرانسان در بعد روابط اجتماعی سعی خواهد داشت تا با بهره‌گیری از ویژگی‌هایی چون حقیقت‌گرایی و مسئولیت‌پذیری تعامل درستی با اطرافیان خود در امور کاری و روابط دیگر داشته باشد به‌طوری‌که این تعامل به‌صورت سازنده در جهت پیشرفت هر دو طرف پیش برود.

 

بعد روابط خانوادگی

یک ابرانسان در بعد روابط خانوادگی از ویژگی‌های مسئولیت‌پذیری و تفکر سالم استفاده می کند. این ویژگی‌ها تا حد بسیار زیادی سبب می‌شود تا یک انسان فارغ از هر گونه کمبود شخصیتی بتواند یک محیط خانوادگی سالم را برای خود و اطرافیان ایجاد کند. این ‌موضوع کاملاً واضح است که داشتن محیط خانوادگی سالم و پرنشاط تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای بر روابط خانوادگی یک فرد خواهد گذاشت.

 

بعد روحی یک ابرانسان

شاید بتوان گفت مهم‌ترین بعد در یک ابرانسان بعد روحی در او می‌باشد. انسان‌هایی که دارای بعد روحی سالم هستند در برخورد با حقایق زندگی به‌درستی برخورد می‌کنند. این انسان‌ها چنانچه دارای بیماری‌های روانی باشند، در برخورد با آن‌ها به سراغ انکار نمی‌روند یعنی به‌درستی یک بیماری را قبول می‌کنند و سعی دارند تا با استفاده از راهکارها این بیماری را درمان کنند. در حقیقت یک انسان زمانی به یک ابرانسان تبدیل می‌شود که در برخورد با مشکلات و چالش‌های روحی و روانی به‌درستی بتواند آن‌ها را مدیریت و درمان کند.

 

بعد جسمی یک ابرانسان

همان‌طور که در ویژگی‌های ابرانسان هم به آن اشاره شد، داشتن قوای جسمی سالم تاثیر قابل‌ ملاحظه‌ای بر توان‌مندی‌های یک انسان دارد. بنابراین یک ابرانسان همان‌طور که به‌سلامت روح و روان خود می‌پردازد می‌بایست به‌سلامت جسمی خود نیز بپردازد.

 

چگونه در مسیر درست رسیدن به یک ابرانسان قرار بگیریم ؟

شاید در بعد تئوری صحبت کردن در مورد ابرانسان تا حدودی راحت و دست‌یافتنی باشد، البته این موضوع به این معنا نیست که در عمل رسیدن به یک ابرانسان غیرممکن است. اما واقعیت این است که با توجه به این‌که یک ابرانسان دارای ابعاد مختلفی است مهم‌ترین نکته برای رسیدن به آن داشتن اطلاعات کافی در ابعاد مختلف آن می‌باشد.

می‌توانیم بگوییم قطعاً در این زمینه نیازمند آموزش هستیم

در مقالات آینده با شما در مورد تکنیک‌هایی سخن خواهیم گفت که بتوانید با استفاده از آن‌ها به‌راحتی به ابعاد مختلف یک ابرانسان دست پیدا کنید.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch