کاربردهای ذهن خوش اندام

Share This Post

مقدمه

همان‌طور که در مقالات قبل هم در مورد آن صحبت شد، ذهن خوش‌اندام یک تکنیک قدرت ذهنی است که سبب می‌شود تا افراد با تصحیح رفتارهای روزمره خود بتوانند، علاوه‌بر رسیدن به اندام ایده‌آل، احتمال ایجاد بیماری یا و یا ضعف را در بدن کاهش دهند. در این مقاله قصد داریم تا درمورد کاربردهای شگفت‌انگیز این تکنیک قدرتمند با جزئیات بیشتری صحبت کنیم.

 

کاربردهای ذهن خوش‌اندام: ایجاد سلامتی در بدن

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین اهداف ذهن خوش‌اندام ایجاد سلامتی در بدن افراد است. ذهن خوش‌اندام به‌عنوان تکنیک ذهنی قدرتمند این قابلیت را در افراد ایجاد می‌کند افراد خواسته یا ناخواسته به‌دنبال راهکارهایی برای افزایش حس سلامتی در بدن خود باشند. واقعیت این است که به هر شکل دنبال کردن و جستجو برای هر چیزی سبب می‌شود تا شما خواسته یا ناخواسته در راستای رسیدن به آن قرار بگیرید. زمانی‌که به‌دنبال افزایش سلامتی در بدن خود باشید قطعا از انجام کارهایی که این هدف را دچار اختلال کنند پرهیز می‌کنید. مسلماً پرهیز کردن از رفتارهایی که سبب می‌شود تا سلامتی شما دچار اختلال شود شما را در جهت انجام رفتارهایی قرار می‌دهد، که در راستای رسیدن به‌سلامتی است.

 

کاربردهای ذهن خوش‌اندام : ایجاد آرامش در زندگی

وجود حس آرامش در زندگی سبب می‌شود تا افراد مدیریت بسیار کارآمدتری برای موقعیت‌های تنش‌زای زندگی داشته باشند. واقعیت این است که در زندگی روزمره همواره با تنش‌های مختلفی روبرو هستیم. هدف اصلی ما در برخورد با تنش‌ها و مدیریت صحیح آن‌ها و جلوگیری از آسیب آن‌ها به زندگی‌مان است. اگر می‌خواهید نقش و اهمیت آرامش دارد در زندگی دریابید بهتر است در همین ابتدا در ذهن خود یک مجموعه و یا یک شرکت موفق را تصور کنید. بسیار خب اولین سوال این است چرا به آن مجموعه یک مجموعه موفق می‌گوییم؟

احتمالاً بسیاری از شما این‌گونه پاسخ می‌دهید که مهم‌ترین نکته‌ای که در یک مجموعه موفق مشاهده می‌شود وجود نظم و ترتیب در بین اجزاء آن مجموعه است. واقعیت این است که نظم و ترتیب زمانی ایجاد می‌شود که یک مدیریت کارآمدی در یک مجموعه وجود داشته باشد. مدیریت کارآمد نیز زمانی امکان‌پذیر خواهد بود که تنش‌ها و اضطراب‌ها به‌درستی مدیریت شوند. با توجه به این‌که ورودی‌های یک مجموعه تحت کنترل نیستند، مهم‌ترین نکته در برخورد با آن‌ها جلوگیری از آسیب‌رساندن آن‌ها به نظم مجموعه است. بدن انسان نیز به‌عنوان یک مجموعه از این قاعده مستثنی نیست. ما چه بخواهیم و چه نخواهیم در زندگی روزمره با تنش‌ها و اضطراب‌های مختلفی روبرو هستیم. این تنش‌ها و اضطراب‌ها علاوه‌براین که اثر گذار بر بعد روحی در ما هستند همچنین می‌توانند بر جسم و سلامتی جسم ما نیز اثرگذار باشند. در تکنیک ذهن خوش‌اندام شما یاد خواهید گرفت که از تکنیک‌های رفتاری استفاده کنید که تا حد قابل‌ملاحظه‌ای این تنش‌ها و اضطراب‌های ورودی به بدن شما را کاهش پیدا کند.

 

کاربردهای ذهن خوش‌اندام: حذف عادات نامناسب

وجود عادت در زندگی به‌عنوان یک پدیده‌ای است که در برخی جهات می‌تواند جنبه مثبت و از برخی جهات می‌تواند جنبه منفی داشته باشد. شاید سوال بسیاری از افراد این باشد که چرا ما به یک رفتار و یا به ‌یک شرایطی عادت می‌کنیم. از نظر علمی قرار گرفتن در هر شرایطی سبب می‌شود تا تغییرات موقتی بر روی ژنتیک ما ایجاد شود. درحقیقت زمانی‌که یک رفتار و یا یک شرایط مدام در زندگی ما تکرار می‌شود این ‌موضوع می‌توانند سبب تغییرات ژنتیکی در ژن و ایجاد صفت در ما شود. همان‌طور که به آن اشاره کردیم حال این تغییرات ممکن است مثبت باشد و یا منفی باشد. تغییرات منفی و یا به‌اصطلاح عامیانه عادت‌های نامناسب سبب می‌شود تا در زندگی ناخواسته به ابعاد جسمانی و روانی خود آسیب برسانیم. یکی از مواردی که معمولاً در زمینه بسیار آسیب‌پذیر می‌باشد بعد جسمانی می‌باشد. تکنیک ذهن خوش‌اندام این قابلیت را در افراد ایجاد خواهد کرد تا به ‌مرور عادت‌های نامناسب را در زندگی خود تغییر داده و آن‌ها را به سمت تغییرات مثبت و یا عادات مناسب ببرند.

 

آنچه در مقالات آینده خواهید خواند …

در این مقاله سعی داشتیم تا به‌طورکلی به کاربردهای استفاده از تکنیک ذهن خوش‌اندام بپردازیم. اما واقعیت این است که این تکنیک به‌عنوان یک تکنیک قدرتمند ذهنی دارای کاربردهای فراوانی است و ما در مقالات آینده درمورد کاربردهای بیشتر آن با جزئیات بسیار بیشتری صحبت خواهیم کرد.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch