راه های رسیدن به تجسم خلاق

Share This Post

مقدمه

یکی از مؤثرترین راهکارها برای ایجاد موفقیت در زندگی تجسم خلاق است. تجسم خلاق و یا به عبارت ساده‌ تر تصور خلاق یکی از راهکارهای مؤثر در جذب عوامل ایجادکننده موفقیت در زندگی افراد است. احتمالاً تا کنون فراوان این جمله را شنیده باشید که بدست آوردن هر چیزی در زندگی نیازمند پرداخت هزینه است. پرداخت هزینه در ابعاد مختلف زندگی دارای نمودهای مختلفی است. با توجه به این ‌موضوع سوال اصلی این است که داشتن تجسم خلاق نیازمند پرداخت چه هزینه‌هایی است؟

 

راه‌های رسیدن به تجسم خلاق: استفاده صحیح از قانون جذب

احتمالاً تا کنون فراوان واژه قانون جذب را شنیده باشید. شاید در ابتدا بد نباشد تا اندکی در مورد قانون جذب صحبت کنیم. به عقیده بسیاری از روانشناسان و محققان قانون جذب یعنی استفاده از تفکراتی که سبب فراهم کردن عوامل ایجادکننده موفقیت در زندگی ما می‌شود. دقیقاً یکی از هزینه‌هایی که برای داشتن تجسم خلاق باید پرداخت کنیم،استفاده فراوان از قانون جذب می‌باشد. بنابراین اگر جزء افرادی هستید که به‌دنبال داشتن تجسم خلاق هستید در ابتدا می‌بایست تفکرات خود را اصلاح کنید. البته به‌هیچ‌وجه ممکن منظور ما این نیست که به هر چیزی به دیده مثبت و خوش‌بینانه نگاه کنید. واقعیت این است که قانون جذب به ما می‌گوید در هر موقعیت یا شرایطی عوامل و فرایندها را بسنجیم و تفکر خود را در جهت استفاده از آن‌ها و در ایجاد موفقیت در زندگی تنظیم کنیم. در درواقع همواره به گونه‌ای فکر کنیم، که بتوانیم ساده‌ترین و مؤثرترین راهکارها را برای استفاده از عوامل و امکانات موجود برای رسیدن به اهداف خود بکار ببریم.

 

راه‌های رسیدن به تجسم خلاق: تمرینات پیوسته

یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی که برای داشتن تجسم خلاق باید پرداخت کنیم، داشتن تمرین برای رسیدن به آن می‌باشد. واقعیت این است که یادگیری هر چیزی در زندگی نیازمند تمرین می‌باشد. احتمالاً همه ما صحبت کردن و یا نوشتن را در سال‌های ابتدایی زندگی نمی‌دانستیم اما به‌ مرور و همراه با تمرینات آن را یاد گرفته‌ایم. تجسم خلاق نیز از این قاعده مستثنی نیست.

می‌بایست روزانه این تمرین ذهنی را داشته‌ باشیم که تصورات مثبت و سازنده‌ای از اعمال و عملکردهای روزانه داشته‌باشیم. برای مثال اگر شما جزء افرادی هستید که به‌تازگی وارد محیط کار خود شده‌اید. بهترین کار این است که روزانه تمرین داشته باشید، تفکرات مثبتی برای تعامل با همکاران خود در محیط کار داشته باشید. با وجود این ‌که داشتن رقابت در محیط کار می‌تواند سازنده و سبب پیشرفت شما شود. اما این‌ که دید رقابتی خود را همراه با حسادت و بدخواهی کنید نه ‌تنها سبب پیشرفت شما در محیط کار نخواهد شد بلکه سبب می‌شود تا تعامل شما با همکارانتان تا حد بسیار زیادی دچار اختلال شود. بنابراین وجود تمرینات پیوسته در جهت داشتن تجسم خلاق یکی از مهم‌ترین راهکارهایی است که می‌تواند اثرگذار بر موفقیت شما در شرایط مختلف زندگی شود. دقیقاً حرف ما این است که اگر می‌خواهید تفکری سالم و مثبت داشته باشید تمرین کنید. تمرین کنید تا بتوانید به موفقیت‌هایی که برای آینده خود برنامه‌ریزی کرده‌اید دست پیدا کنید.

 

راه‌های رسیدن به تجسم خلاق: امیدوار بودن به آینده

می‌توان گفت یکی از مهم‌ترین موتورهای حرکتی ما برای زندگی وجود امید به آینده است. امیدوار بودن سبب می‌شود تا هر روز از خواب بیدار شویم و برای ادامه زندگی تلاش کنیم. در حقیقت می‌توان گفت امید در زندگی ایجادکننده پتانسیل اولیه برای انجام هر کاری است. با توجه به این‌موضوع یکی از هزینه‌هایی که برای ایجاد تجسم خلاق در زندگی نیازمند هستیم وجود امید می‌باشد. درحقیقت امید شکل‌دهنده تصورات مثبت و سازنده در ذهن هر فردی است. برای‌اینکه به اهمیت وجود امید در زندگی پی ببرید همین الان تصور کنید که هیچ امیدی برای ادامه زندگی ندارید. درصورتی‌که چنین تفکری به سراغ شما بیاید کلیه تصورات و تفکرات شما از بین می‌رود. می‌توان گفت امید به‌عنوان یک انرژی می‌باشد که سبب روشن‌شدن تصورات و تفکرات در ذهن ما می‌شود.

 

راه‌های رسیدن به تجسم خلاق: تلاش و پشتکار پیوسته

بسیاری از افراد به‌اشتباه تصور می‌کنند که داشتن تجسم خلاق تنها نیازمند استفاده از ابعاد روانی در زندگی می‌باشد. این در حالی است که آنچه که سبب شکل‌گیری ابعاد روانی صحیح در زندگی هر فردی می‌شود، وجود ابعاد مادی درست و سالم است. شاید گفتن این جمله بسیار صحیح و درست باشد که همان‌طور که ابعاد روانی اثرگذار بر زندگی و اعمال روزانه ما هستند همان‌طور هم اعمالی که ما در طی روز انجام می‌دهیم تاثیر مستقیمی بر روح و روان ما دارد. این تأثیرات متقابل روح بر جسم و جسم بر روح تا آن اندازه است که در تفکرات دینی ما داشتن اعمال درست در زندگی تعیین ‌کننده سرنوشت ما است. با توجه به مطالب گفته‌شده یکی از هزینه‌هایی که برای داشتن تجسم خلاق باید پرداخت کنیم داشتن اعمال و رفتارهای درست و حساب‌شده در زندگی می‌باشد. بنابراین این‌که توقع داشته باشید بدون حساب و کتاب در زندگی رفتار کنید و در کنار آن افکاری درست داشته باشید و با استفاده از تجسم خلاقانه بتوانید موفقیت‌هایی در زندگی ایجاد کنید، دقیقاً مثل این است که بدون داشتن مواد اولیه اقدام به آشپزی و درست کردن غذا بکنید. بنابراین یکی از زیربناهای بسیار مهم و تعیین‌کننده برای داشتن تجسم خلاق در زندگی وجود عملکردها و رفتارهای درست می‌باشد.

 

راه‌های رسیدن به تجسم خلاق: داشتن آموزش‌های درست در این زمینه

شاید بسیاری از افراد این سوال را داشته باشند که با وجود این‌که هیچ نوع پیش‌زمینه‌ای درمورد تجسم خلاق در زندگی نداریم چطور می‌توانیم آن را در زندگی خود ایجاد کنیم؟

بله داشتن پیش‌زمینه و اطلاعات در هر موضوعی می‌تواند تا حد بسیار زیادی در موفقیت در آن مؤثر باشد. آموزش می‌تواند راهکارهای مؤثری را برای دستیابی به یک هدف در اختیار ما بگذارد. بنابراین یکی از مهم‌ترین هزینه‌هایی که برای بدست آوردن تجسم خلاق در زندگی باید در نظر بگیریم، وجود آموزش‌های کافی در زمینه تجسم خلاق می‌باشد. در مقالات بعدی در مورد اهمیت بیشتر آموزش در زمینه ایجاد تجسم خلاق در افراد صحبت خواهیم کرد. همچنین راهکارهای آموزشی مؤثر در این زمینه را نیز معرفی خواهیم کرد.

 

نتیجه‌گیری

داشتن تجسم خلاق یکی از ویژگی‌هایی است که تاثیر قابل‌ملاحظه‌ای در ایجاد موفقیت در زندگی افراد دارد. ازآنجاکه بدست آوردن هر ویژگی یا هر صفتی در زندگی نیازمند صرف زمان و هزینه است. تجسم خلاق نیز از این قاعده مستثنی نیست. با توجه به این ‌که تجسم خلاق نیازمند تقویت ابعاد روانی و همچنین ابعاد مادی در زندگی است. هزینه‌هایی که صرف بدست آوردن آن می‌شود اندکی متفاوت از سایر ویژگی‌ها می‌باشد.

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best

More To Explore

دسته‌بندی نشده

بررسی بُعد روانی ابر انسان

مقدمه یک ابرانسان در حقیقت یک انسانی است که از جنبه‌های مختلف به تکامل رسیده‌ است. شاید زمانی‌ که واژه ابرانسان را می‌شنوید به این

Do You Want To Boost Your Business?

drop us a line and keep in touch